4 najlepsze blogi podróżnicze

W Polsce istnieje wiele blogów podróżniczych. Wiele z nich jest prowadzonych na bardzo wysokim poziomie. Warto jest odwiedzić, szczególnie wtedy, gdy planujemy wakacje.

Wartościowych blogów turystycznych w tak zwanym polskim internecie znajdziemy setki. Prowadzone są przez prawdziwych pasjonatów podróżowania, którzy uwielbiają i umieją dzielić się swoją pasją online. Co roku publikowane są rankingi najlepszych polskich blogów turystycznych. Przedstawiamy kilka z nich.

Zależna w Podróży

Blog prowadzony przez Agnieszkę Ptaszyńską, na którym można znaleźć mnóstwo ciekawych artykułów, porad. Blogerka publikuje u siebie także… ranking blogów turystycznych, które warto sprawdzić. Jest osobna sekcja poświęcona kuchni.

LosWiaheros

Jeden z najbardziej znanych blogów o podróżowaniu, który prowadzą Alicja i Andrzej. Podróżują od lat, okrążyli świat wiele razy, a to, co widzieli, udokumentowali na mnóstwie zdjęć. Warto do nich zajrzeć, bo publikują wiele praktycznych porad.

Podróżniccy

Od lat ścisła czołówka blogów podróżniczych. Podróżniccy to Ania i Jakub Górniccy. Blog uruchomili w 2011 roku. Odbyli wiele ciekawych podróży, choćby śladami Witkacego, które potem ciekawie opisali. Jak piszą, sfilmowali prawie całą Polskę z lotu drona. W 2016 roku Podróżniccy zostali nominowani do nagrody National Geographic Traveler 2016 w kategorii „Podróżnik on-line”.

Busem przez Świat

W 2014 roku to właśnie ten blog uzyskał tytuł „Blog Roku 2014”. Istnieje od 2009 roku, a na stronę blogu na Facebooku śledzi ponad 100 tys. userów. Poza relacjami z wypraw są też poradnik oraz testy sprzętu. Autorzy odwiedzili ponad 50 państw na pięciu kontynentach, a o swoich podróżach wydali dwie książki. Jak piszą, podróżują po świecie starym, kolorowym busem, a dziennie wydają średnio 8 dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *