Apartamenty Poznań stare miasto w aspekcie zwiedzania

Apartamenty Poznań stare miasto – jeśli nie przeszkadza ci mały ruch, rozważ spacer Królewskim Szlakiem Cesarskim w Poznaniu. Jest to ścieżka wiodąca wzdłuż wielu najciekawszych zabytków Poznania.

Apartamenty Poznań stare miasto to szansa na odwiedzenie pięknych zakątków!

Przygoda rozpoczyna się przy Bramie Poznańskiej – nowoczesnym muzeum opowiadającym historię Ostrowa Tumskiego – historycznego serca Poznania. Oprócz Bramy Poznańskiej pod Ostrowem znajduje się również rezerwat archeologiczny Genius Loci, Muzeum Archidiecezjalne oraz Katedra Archikatedralna św. Piotra i Pawła. Następnie ścieżka prowadzi nas urokliwymi uliczkami starego miasta do tętniącego życiem Starego Rynku. Dosłownie na każdym rogu znajdujemy miejsce warte zobaczenia. Nawet jeśli zapisujesz tylko miejscowe zabytki, potrzebny jest pełny akapit tekstu. Najpopularniejsze to ratusz, Zamek Mielżyński, poznański kościół parafialny i dawny Zamek Królewski. Warto jest zatem postawić na Apartamenty Poznań stare miasto.

Apartamenty Poznań stare miasto – kolejne ciekawostki!

Droga prowadzi dalej przez reprezentacyjną promenadę – Aleję Marcinkowską, gdzie bardzo zmęczeni goście wita hostel Very Berry. Cała wycieczka kończy się w Śródmieściu, gdzie na szczególną uwagę zasługują Dzielnica Zamkowa i Plac Wolności. Jeśli zastanawiasz się, co warto odwiedzić w Poznaniu, na pewno znajdziesz miejsce do odwiedzenia wśród atrakcji na Szlaku Królewsko-Cesarskim. Warto o tym pamiętać stawiając na apartamenty Poznań stare miasto. Ze względu na liczbę i różnorodność lokalnych atrakcji i zabytków możesz mieć poważne trudności z zaplanowaniem podróży. Jednak nasi goście zawsze mogą poprosić nas o pomoc przy wyborze – chętnie doradzimy, jeśli nie jesteś jeszcze pewien, co odwiedzić w Poznaniu. Wszystkich turystów odwiedzających Poznań serdecznie zapraszamy do hostelu Very Berry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *