Atrakcje w Jeleniej Górze

Wybierając się gdzieś na wakacje, warto wybrać takie miejsce, w którym można nie tylko coś zobaczyć, ale również spędzić aktywnie czas. Warto pamiętać, że musi być to atrakcja skierowana zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci,  przypadku, gdy mamy rodzinę. Jadąc z przyjaciółmi, również dobrze jest zaplanować ten czas wspólnie, by nikt nie nudził się i nie wspominał wyjazdu negatywnie. Jednym z bardziej polecanych miejsc jest oczywiście Jelenia Góra, którą co roku odwiedza sporo turystów. Dlaczego warto tam pojechać i na jakie atrakcje można liczyć? Zachęcamy serdecznie do przeczytania artykułu. 

Jelenia Góra – co warto zobaczyć? 

To, co oczywiście rzuca się jako pierwsza atrakcja Jeleniej Góry to Stare Miasto. Nest to punkt centralny, w którym można podziwiać duży ratusz i zabytkowe kamieniczki, oczywiście wokół Rynku i zabytkowych kamieniczek znajduje się sporo restauracji, a także w kawiarni, w których można posiedzieć się i nabrać energii do dalszego zwiedzania. Koło ratusza stoi zabytkowy tramwaj, który zwabia co roku bardzo dużo turystów, chcących zobaczyć go. Kolejną atrakcją Jeleniej Góry na pewno jest Zamek Paulinum, który powstał w XIX wieku. Był to oczywiście pałac myśliwski, obecnie znajduje się tam spa oraz hotel z restauracją. Do tego miejsca można oczywiście dojść, spacerując sobie po pięknym parku. 

Termy Cieplickie 

Wybierając się oczywiście do Jeleniej Góry, czyli serca Karkonoszy, warto również zdecydować się na skorzystanie z popularnego parku wodnego jakim są Termy Cieplickie. Coś dla siebie znajdą tam zarówno amatorzy hobbystycznych zjazdów na zjeżdżalni, jak i miłośnicy sportów wodnych. W Termach Cieplickich znajduje się kilka basenów typowo sportowych, dzięki którym można doskonalić swoje umiejętności pływackie, ale przepływając kilka długości basenu, jak i rekreacyjne, ze zjeżdżalniami, a także także ciepłymi wodami, czy też jacuzzi. Na pewno jest to świetna propozycja dla osób, które wybierają się na urlop z dziećmi lub też z przyjaciółmi. W Termach Cieplickich, która stanowią niewątpliwą atrakcją Jeleniej Góry, mogą świetnie spędzić czas zarówno dorośli, jak i dzieci. Co więcej w kompleksie przygotowano również dla dorosłych możliwości pójścia do spa, dzięki czemu mogą oni przejść regenerację, a także odbudową biologiczną. 

Inne miejscowości

Decydując się na odwiedzenie Jeleniej Góry, na pewno można liczyć także na inne atrakcje. Przede wszystkim warto zwiedzić między innymi miejscowości niedalekie takie jak Soszów, Cieplice-Zdrój, Dziaduszyn, które również skrywają w sobie wiele parków zdrojowych wodnych i lokalnych atrakcji.