City break w Poznaniu

Jednym z popularnych trendów podróżniczych ostatnich czasów stał się city break. To nic innego jak krótki wypad do większego miasta. Wyprawa trwa kilka dni, najczęściej jest to wyprawa weekendowa. City break ma na celu zwiedzenie wybranego miasta i poznanie jego ciekawych miejsc. Czy Poznań to dobry kierunek na weekendowy wypad?

City break to forma wyjazdu, którą najczęściej wybierają ludzie młodzi, ale również i rodziny z dziećmi. To o wiele tańsza opcja podróżowania, pozwalająca zwiedzić wiele ciekawych miejsc. Ta forma podróżowania świetnie wpisuje się we współczesny szybki tryb życia, w którym nie ma miejsca na długie urlopy.

Poznań – idealne miejsce na city break

Poznań, czyli stolica Wielkopolski to idealne miejsce na weekendowy wypad. Oferuje wiele ciekawych miejsc, które można zobaczyć za dnia. Oferta dla entuzjastów nocnego życia, również jest bardzo bogata.

Poznań jest miejsce, które idealnie wpisuje się w trend city break. Za dnia warto zwiedzić oczywiście Stary Rynek i obejrzeć stukające się rogami koziołki. Warto także zwiedzić imponującą bazylikę Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, św. Magdaleny i św. Stanisława Biskupa. W trakcie pobytu w Poznaniu nie może zabraknąć wizyty nad Jeziorem Maltańskim, na którym organizowane są regaty wioślarskie i kajakowe. Warto także odwiedzić Park Cytadela czy Termy Maltańskie. Na głodnych i spragnionych odpoczynku turystów Poznań bar przygotował bogatą ofertę dań regionalnych i nie tylko, a także pyszne kraftowe napoje bąbelkowe.

Poznań nocą

Poznań to nie tylko imponujące miasto do zwiedzania za dnia, ale również miejsce, w którym można zaszaleć nocą. Duża liczba barów, restauracji oferujących dania różnych kuchni sprawia, że bar Poznań oferuje przyjemne wytchnienie po całym dniu zwiedzania. W wielu miejscach można posłuchać muzyki na żywo, wypić dobrego drinka i zjeść smaczną kolację. W ofercie poznańskich barów można znaleźć zarówno kuchnię regionalną i popularne pyry z gzikiem, jak i kuchnię światową, między innymi hiszpańską, ormiańską czy gruzińską.

Poznań można zwiedzać nie tylko za dnia, ale i nocą. Wycieczka w konwencji Poznań by night pozwala na zupełnie nowe doświadczenia, które pozwalają spojrzeć na zabytki z zupełnie nowej perspektywy.

City break ma wiele zalet, dlatego jest chętnie wybieraną formą zwiedzania miast w Polsce i za granicą. Wypady w konwencji city break nie wymagają brania długiego urlopu i pozwalają zwiedzić najciekawsze miejsce danego miasta.