Czy warto korzystać z usług rehabilitacyjnych w hotelach?

Coraz popularniejsze wśród gości staje się korzystanie z usług rehabilitacyjnych w hotelach, decydują się na korzystanie nie tylko podczas turnusów rehabilitacyjnych, lecz również podczas pobytów wypoczynkowych. Na czym polegają usługi rehabilitacyjne w hotelu?

Usługi rehabilitacyjne w hotelu nie tylko dla seniorów

Wraz ze zmianami w potrzebach gości modyfikowana jest oferta hoteli i innych ośrodków wypoczynkowych. Obecnie coraz więcej turystów szuka miejsc, w których mogą skorzystać z różnorodnych usług leczniczych. Z jakich usługi rehabilitacyjnych w hotelach mogą skorzystać goście? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób, które szukają miejsca, w którym mogą połączyć wypoczynek z ofertą leczniczą. Bogactwo oferty usługi rehabilitacyjne w hotelach sprawia, że mogą z niej skorzystać osoby z różnymi schorzeniami, np. neurologicznymi, czy dróg oddechowych.

Oferty ośrodków z usługami rehabilitacyjnymi w cenie cieszą się bardzo dużą popularnością zarówno wśród rodzin z dziećmi, jak i seniorów. Korzystanie z takich zabiegów jest świetnym dopełnieniem pobytu nad morzem czy w górach.

Z jakich usługi rehabilitacyjne w hotelu można najczęściej skorzystać?

Zanim wykupisz pobyt w ośrodku, to warto zapoznać się ofertą usługi rehabilitacyjnych. W przypadku niektórych schorzeń nie można korzystać ze wszystkich zabiegów. Jakie usługi rehabilitacyjne w hotelu są najczęściej?

W ofertach ośrodków można znaleźć ofertę takich zabiegów jak:

  • Diadynamic – rehabilitacja prądem o niskiej częstotliwości,
  • Fala uderzeniowa – stosowana do leczenia schorzeń stawów i mięśni,
  • Galwanizacja – zabieg stosowany głównie do leczenia zaników mięśni,
  • Inhalacje – stosowane głównie do poprawy wydolności układu oddechowego.
  • Kąpiele lecznicze, np. borowinowa czy solankowa.