Dokąd niesie rodaków? Lista krajów, które zwiedzamy najczęściej

Jakie kraje są celem podróży Polaków ? Gdzie najczęściej wyjeżdżamy w celach turystycznych? Jakie są tego przyczyny? Poniżej lista 5 krajów, które rodacy odwiedzają najczęściej.

1. Niemcy

Być może nasi zachodni sąsiedzi nie pretendują do czołówki najbardziej atrakcyjnych pod względem zwiedzania krajów świata, ale decyzją większości Polaków, to właśnie tam warto było spędzić urlop. Aż 1/5 wyjeżdżających na wakacje wybrała właśnie krainę piwa i solidnych aut. Do kluczowych punktów docelowych należy zaliczyć Wyspę Muzeów w Berlinie, Jezioro Bodeńskie, a także obfitą w piękny krajobraz Bawarię. Ponadto często uciekaliśmy w tereny górzyste – rejony Alp z zamkiem Neuschwanstein na czele.

2.Grecja

Tu już nieco bardziej egzotycznie. Wpływ na ten wybór miały z pewnością dobre oferty w stosunku jakości do ceny biura podróży w naszym kraju. Kolejnym czynnikiem jest wzrastające się otwarcie na turystów w Grecji. Przyczyn można doszukiwać się w ogromnym kryzysie finansowym. Będąc w ojczyźnie Hellady najczęściej odwiedzaliśmy starożytne ruiny Aten, Wyspę Kretę będącą istnym rajem dla przyjezdnych oraz mitologiczne wzgórze Olimpu.

3.Turcja

Kalka Grecji pod względem wyboru. Niewielkie ceny, pełna oferta i egzotyczna kultura sprawiły, że Turcja stała się trzecim wyborem wśród urlopowiczów. Będąc w kraju leżącym zarówno w Azji jak i w Europie nie sposób nie ujrzeć na własne oczy Stambułu, Riviery Tureckiej oraz górzystych krain u stóp Araratu.

4. Chorwacja

Państwa ze stolicą w Zagrzebiu kusi od dawna pięknym krajobrazem, czystością wód oraz bliską odległością. Co prawda nasi rodacy osiedlają się głównie w niewielkich miejscowościach nadmorskich ze względu na niskie ceny, ale w mijającym roku dużą popularnością cieszył się także Dubrovnik, Split oraz Park Narodowy Krka.

5. Czechy

Komentarz jest właściwie zbędny. W najgorszym wypadku kilka godzin własnym autem i już oczom naszym ukazuje się piękno Pragi z całą okazałością jej zabytków oraz architektury. Zmierzając ku południu obowiązkowo warto odhaczyć na mapie naszej eskapady Czeskie Tatry. A jeśli już mowa o naszych sąsiadach zza miedzy, to turystycznym łupem Polaków było także Brno. I urlop udany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *