Free walking tour Sarajewo – czy warto?

Free walking tour Sarajewo jest tanim sposobem na zwiedzanie tak pięknego miasta, jakim jest stolicy Bośni I Hercegowiny.  Można tam zobaczyć nie tylko budynki, których historia sięga XV w., lecz również tzw. niemych świadków wojny w Jugosławii.

Free walking tour Sarajewo – co trzeba wiedzieć?

Podczas free walking tour Sarajewo przewodnik najczęściej opowiada o prawie 500-letniej historii, począwszy od czasów Osmańskich, przez okres Austro-Węgier i Jugosławii, aż po wojnę w latach 1992-1995. Podczas wycieczki omawiana jest również utrata niektórych zabytków i historia tych, które pozostały. Najczęściej podczas zwiedzania pokazywane są takie pomniki kultury jak: Serbska Katedra, Most Łaciński Czy Stare Miasto. Pamiętaj, że jeśli chcesz uczestniczyć w wycieczce, to powinieneś ją wcześniej zarezerwować. Jest to wymagane zwłaszcza w okresie letnim, gdy bardzo dużo turystów korzysta z free walking tour Sarajewo.

Free tour Sarajewo – pamiątki wojenne

Podczas free tour Sarajewo przewodnicy pokazują bardzo często tzw. pamiątki po niedawno zakończonej wojnie. Turyści mogą zobaczyć m.in. pomnik dzieci czy aleję snajperską. Nierzadko przewodnik dzieli się również swoimi wojennymi doświadczeniami, co u wielu osób wywołuje skrajne emocje. Podczas wycieczki omawiane są również układy polityczne, które wywiązały się podczas odbudowy kraju.

Tour Sarajewo I Próbowanie Lokalnych Specjałów

Gdy jesteś w Bośni i Hercegowinie, to zawsze powinieneś spróbować lokalnych specjałów. Najlepiej jest, gdy skorzystasz z tour Sarajewo. Przewodnik podczas free walking tour Sarajewo pomoże w odkryciu i skosztowaniu tradycyjnych potraw. Naturalnie musisz być przygotowany na to, że niekoniecznie przypadną Ci do gustu. Obowiązkowym punktem programu jest zupą Begova corba, którą można zjeść w każdej restauracji w Sarajewie. Podczas wycieczki warto zdecydować się na degustację lokalnych lodów i kawy lub herbaty w jednej z cukierni.