Promy do Szwecji – jaki prom wybrać z Polski?

Promy do Szwecji – jaki prom wybrać z Polski?

Myślisz, aby wyjechać turystycznie lub zarobkowo do Szwecji? W takim razie musisz poznać specyfikę transportu i możliwych kierunków. Do takiego kraju wyruszają statki z kilku polskich portów. Podróż jest niezwykle komfortowa, jednak warto, podejmując decyzję o podróży przygotować się na koszty. Poniżej prezentujemy informacje na temat tego, jaki prom wybrać i ile kosztuje bilet.

Promy do Szwecji – jak kierunek?

Z uwagi na warunki geograficzne oczywiście nie możemy wybrać się samochodem beztrosko w podróż do Szwecji. Transport samochodowy może być realizowany jedynie do polskich portów, na których, trzeba wjechać na prom. Jeśli koniecznie promy do Szwecji nas nie przekonują, możemy wybrać, samochodową trasę, która trwa aż 12 godzin. Wtedy trasa przechodzi przez Polskę, Niemcy, Danię, most Oresund i Malmo.

Jeśli cenimy sobie krótki czas podróży, możemy wybrać do Szwecji samolotem, jednak takie rozwiązanie wiąże się z dużymi kosztami transportowymi. Za lot w jedną stronę, trzeba liczyć od 700 do 1200 zł. Z tego względu najpopularniejsze są promy do Szwecji, które są ekonomiczne zarówno pod względem czasowym, jak i finansowym. Najczęściej polscy turyści wybierają się do Szwecji z portów znajdujących się w Świnoujściu, Gdańska czy Gdyni. Bez względu na to, jaki port wybierzemy, trzeba liczyć się, że musimy pokonać w czasie podróży szlakiem morskim aż 1000 km.

Nie da się ukryć, że tak długa podróż statkiem jest atrakcją samą w sobie, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę, że transport morski nie jest popularny wśród Polaków. Jeśli jako turysta nie chcesz się rozstawać ze swoim samochodem lub po prostu nie być potem uzależniony od innych transportu możesz z łatwością wjechać na prom swoim samochodem za dodatkową opłatą.

Promy do Szwecji – ile trzeba zapłacić za bilet?

Na koszt biletu składają się czynnikiem tj. rodzaj przewoźnika, trasa, godzina wyjazdu, godzina powrotu czy dodatkowe udogodnienia przy wykupieniu kabiny. Podróżując ze Świnoujścia, wzięcie miejsca w kabinie jest obowiązkowe (podróż trwa 8h) natomiast warto sobie wykupić, aby odpocząć. Decydując się na promy do Szwecji, trzeba być przygotowanym na koszt minimum 800 zł z kabiną w jedną stronę.