Co zrobić, żeby nie wydawać zbyt dużo na nocleg?

W czasie podróży wakacyjnej nocleg jest jedną z kluczowych kwestii. Obecnie istnieje wiele możliwości, aby zarezerwować sobie miejsce do spania za bardzo małe pieniądze. Istnieją też opcje, dzięki którym podczas wyprawy będziemy mogli przespać się za darmo.

Śledź promocje

Zarówno linie lotnicze, jak i biura podróży oraz serwisy związane z rezerwacją miejsc, prześcigają się w promocjach, aby tylko zdobyć klienta. Konkurencja na rynku usług turystycznych jest bowiem ogromna, a niestabilna sytuacja polityczna w paru miejscach na świecie sprawia, że jest mniej chętnych do podróżowania w określonych kierunkach.

Dlatego warto zapisać się na newslettery, na przykład, kilku tanich linii lotniczych, PKP, eSky.pl, Booking.com albo Hotelscombined.pl, aby regularnie otrzymywać powiadomienia o aktualnych promocjach. Dzięki temu można zaoszczędzić wiele pieniędzy. Można też ustawić sobie alert w Google’u albo zarejestrować się na Grouponie i podać podróżowanie jako zainteresowanie. Wtedy naprawdę będzie z czego wybierać.

Podróżuj przed/poza sezonem

Nie jest żadną tajemnicą, że w szczycie sezon urlopowego ceny za loty i noclegi są najwyższe. Dlatego warto sprawdzać oferty w okresie przed lub po szczycie wakacyjnym. Dzięki temu będzie można zafundować sobie wakacje nawet dwa razy taniej.

Zabierz namiot, sprawdź hostele

Jeżeli budżet masz napięty, dobry pomysłem jest zabranie ze sobą namiotu. Wybierając się do Skandynawii, będziesz mieć prawo do darmowego rozbicia go na jedną noc niemal w każdym miejscu. Namiot nie wchodzi w grę, a na hotele cię nie stać? Sprawdź ofertę hosteli albo ceny w kwaterach prywatnych, domach studenckich.

Śpij za darmo

Tak, to możliwe. Trzeba tylko bezpłatnie zarejestrować się w serwisach CouchSurfing i Hospitality Club. W nich można znaleźć osoby, które przenocują bez kosztów.

Kupuj tanio, zwiedzaj za darmo

Zanim wybierzesz się na wakacje, sprawdź dokładnie, czym najlepiej i najtaniej jest podróżować w miejscu, do którego się wybierasz. Sprawdzić należy także to, gdzie najtaniej będzie można zjeść albo w których sklepach można tanio kupić jedzenie. Dowiedz się też, czy są ciekawe miejsca, które możesz odwiedzić za darmo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *