Nowocześnie w drewnie

drewno

Drewniane domy z bali cieszą się od lat niesłabnącą popularnością. Nie bez powodu, bo zalet mieszkania w otoczeniu drewna jest wiele. Dom z drewna to miejsce, gdzie możemy oddychać pełną piersią, bo otaczają nas naturalne materiały. Nawet jeżeli jesteśmy zwolennikami nowoczesnych wnętrz, to nie musimy rezygnować z drewnianego domu. Wnętrze możemy bowiem zaaranżować w dowolny sposób, a ściany pozostawić drewniane lub zastosować tynk. W łazience również możemy położyć glazurę, jeżeli nie chcemy być otoczeni jedynie drewnem. Ciekawym rozwiązaniem jest połączenie drewna z nowoczesnymi materiałami, w tym celu można zostawić drewniany sufit lub chociaż jedną ze ścian.

Odpocznij od zgiełku

Dom z drewna to także doskonały pomysł na domek letniskowy, w którym będziemy spędzać wolny czas. Zapach drewna panujący we wnętrzu dobrze wpływa na nasze samopoczucie, a nawet zdrowie – zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Drewniane domy z bali buduje się szybko – czasem wystarczy miesiąc czy półtora, by móc cieszyć się swoim nowym lokum. Koszty ich stawiania również są korzystne – wystarczy sprawdzić cennik dowolnej firmy zajmującej się budową drewnianych domów. Warto wiedzieć, że tego rodzaju domy można budować także zimą – i trwa to równie krótko, jak podczas miesięcy wiosennych czy letnich.

dom z drewna

Oszczędność czasu i pieniędzy

Niektóre z metod budowy domów drewnianych nie wymagają robienia fundamentów, więc oszczędność czasu jest jeszcze większa, a koszty niższe. Domy z tego naturalnego materiału to idealna propozycja dla osób, które jak najszybciej chcą się wprowadzić do własnych czterech kątów. Dzięki swoim licznym zaletom drewniane domy z bali stają się coraz bardziej popularne i możemy je spotkać nie tylko w górach, z którymi się kojarzą, ale też w każdym innym regionie. Przed przystąpieniem do budowy potrzebna jest nam oczywiście odpowiednia działka, a podczas wyboru wykonawcy sprawdźmy nie tylko cennik, ale też jego dotychczasowe doświadczenie. Przyjrzenie się jego wcześniejszym realizacjom powie nam dużo o profesjonalizmie firmy. Polecana firma: https://www.chata-staropolska.com/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *