Hotele nad morzem – Kołobrzeg czy Trójmiasto? Wybieramy miejsce na wakacje!

Wakacje nad morzem cieszą się niesłabnącą popularnością od niepamiętnych czasów. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia z dowolnej dekady, aby zobaczyć, że każdego roku nadbałtyckie plaże przeżywają istne oblężenie. Jednak gdzie się wybrać, aby nasz urlop był udany i zgodny z oczekiwaniami? Sprawdźmy!

Hotele nad morzem- tak, ale gdzie?

Mogłoby się wydawać, że hotel jest oczywistym wyborem podczas poszukiwania wakacyjnego noclegu. Okazuje się jednak, że niekoniecznie tak jest. Miejsce spania należy wybrać w zależności od tego, co zamierzamy robić podczas swoich wakacji. Z pewnością inną wizję idealnego wypoczynku mają osoby bezdzietne, a inne rodzina z małymi dziećmi. Przejrzeliśmy się warunkom panującym w poszczególnych miejscowościach. Oto wnioski:

  • Gdańsk i Gdynia – idealne dla osób planujących dużo zwiedzania oraz aktywne spędzanie czasu. Piękne starówki, muzea, parki i nadmorskie promenady zapewnią udany wypoczynek zarówno rodzinom, jak i osobom, które nie lubią przysłowiowo siedzieć w jednym miejscu.
  • Sopot – jedna z większych imprezowni w Polsce; równać się z nim może jedynie Mielno. To zdecydowanie nie jest miejsce dla miłośników ciszy i spokoju, lecz podoba się wszystkim, którzy są żądni wrażeń.
  • Kołobrzeg – tamtejsze hotele nad morzem są idealne dla osób lubiących wypoczynek na wysokim poziomie. To miejscowość pełna hoteli ze SPA i dobrych restauracji.
  • Łeba i Ustka – przyjazne i ciekawe miejsca, w których każdemu będzie dobrze. Można tu i imprezować i odpoczywać. Warto dodać, że koło Łeby znajdują się słynne ruchome piaski!
  • Władysławowo – mniejsza miejscowość, gdzie wielkie hotele nad morzem nie są jeszcze na porządku dziennym, dlatego można tu spokojnie odpocząć.Blisko mieści się malownicza stadnina koni.
  • Hel – ze względu na ogromna popularność tego miejsca, co przekłada się na duże jego zatłoczenie, radzimy wybrać się tam jedynie na kilkugodzinną wycieczkę – na przykład do fokarium.

https://shuumhotel.pl/

Hotele nad morzem Kołobrzeg czy pensjonat pod lasem?

Nie tylko miejscowość, jaką wybierzemy na swój długo wyczekiwany urlop, ma wpływa na to, czy będziemy z niego zadowoleni. Istotny jest też rodzaj obiektu, w jakim zamierzamy spać. Pozornie może wydawać się to decyzją bez większego znaczenia, jednak źle dobrane miejsce nocowania może nam popsuć plany. W hotelach natkniemy się na mnóstwo rozmaitych ludzi, zarówno rodziny z małymi dziećmi, jak i zapalonych imprezowiczów. W zależności od polityki obiektu może być tam nieco głośno i gwarno lub niepokojąco cicho – jeśli zasady są bardzo restrykcyjne. Dobrą opinią cieszą się pensjonaty, ponieważ już w momencie rezerwacji miejsca można się zorientować, czy są nastawione na przyjmowanie rodzin i zapewnienie komfortu dzieciom, czy więcej tam miejsc na wieczorne grillowanie. Decydując się na pokoje gościnne, zapłacimy mniej, lecz nie będziemy mieć tyle swobody, co w samodzielnym mieszkaniu. Zyskamy ją za to na polu namiotowym oraz w domkach letniskowych – lecz kosztem wygody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *