Ile kosztują promy do Szwecji z Polski?

Polacy chcący dostać się do Szwecji mają do wyboru podróż samolotem, samochodem lub promem. Z trzech wariantów najprzyjemniejszą opcją są promy do Szwecji ze względu na komfort oraz koszty podróży. Poniżej opisujemy, jak wygląda podróż promem oraz ile kosztują promy do Szwecji.

Jak wygląda podróż promem do Szwecji?

Prom do Szwecji to ciekawa propozycja dla tych, którzy uwielbiają w ciekawy sposób realizować podróże. Decydując się na promy do Szwecji, możemy mieć pewność, że cała podróż nie zajmie więcej niż 18 godzin. Taki czas jest dość krótki, biorąc pod uwagę, że Polskę i Szwecję dzieli Morze Bałtyckie, a dokładniej 915 kilometrów. Taka odległość dla statków to jednak rozgrzewka. 

Promy do Szwecji są organizowane przez czołowych przewoźników, a same trasy są realizowane aż 70 razy w ciągu tygodnia. Ze statystyk wynika, że Polacy najchętniej podróżują do Szwecji latem, co jest związane z największą częstotliwością kursów właśnie z tym okresie. Jesienią i zimą promy do Szwecji są również często realizowane, a więc podczas i tych okresów możemy swobodnie zaplanować wakacje lub podróż służbową. 

Promy do Szwecji są realizowane z trzech polskich miast: Świnoujścia, Gdyni oraz Gdańska. Z każdego wymienionego miejsca dostaniemy się w odmienny szwedzki region. Ze Świnoujścia dostaniemy się do Ystad oraz Trelleborga. Podróżujący z Gdyni dopłyną promem do Karlskrony, natomiast z Gdańska popłyną do miejscowości Nynashamn. Wszystkie miejscowości posiadają wspaniałe walory turystyczne oraz umożliwiają dalszą podróż w głąb Szwecji.  

Ile kosztują promy do Szwecji?

Koszty podróży do Szwecji promem są uzależnione od wybranej trasy, przewoźnika oraz szybkości zakupionych biletów. Najtańsze promy do Szwecji wyruszają ze Świnoujścia, natomiast najdroższe wypływają z Gdańska. Ceny biletów są również uzależnione od tego, z jakim wyprzedzeniem zakupimy bilety. Im wcześniej je zakupimy, tym więcej pieniędzy zaoszczędzimy. Cenniki zazwyczaj pokazują ceny za bilety od 500 do 1000 zł. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *