Miasto (nie tylko) krasnali

Wrocław miastem krasnali, ale nie tylko – znajdziesz tutaj lotnisko i parkingi, czyli wszystko, co na wakacje potrzebne

Właśnie planujesz wakacje i szukasz miejsca, z którego mógłbyś na nie polecieć? Dodatkowo musi być na tyle atrakcyjne, abyś spędził w nim kilka leniwych dni? Możemy już dziś zaproponować Ci piękny Wrocław. Miasto to nie dość, że nie pędzi tak jak Warszawa czy Poznań, to jeszcze posiada piękną architekturę i krasnale, których możesz godzinami szukać po całym mieście. Zabawa ta doskonale sprawdza się, jeśli na wakacje lecisz z dziećmi. Rywalizacja wzmaga chęć odwiedzania kolejnych miejsc, w których te małe ludziki mogą się pojawić.

Mało tego, w momencie kiedy znajdziecie już wszystkie krasnale, możesz zabrać swoich najbliższych na lotnisko, aby pokazać im wcześniej jak wygląda odprawa i wiele innych rzeczy związanych z odlotem. Jeśli to nie jest Wasz pierwszy lot, nic nie szkodzi. Lotnisko zapewnia wiele atrakcji, które przypadają do gustu ogromnej rzeszy turystów.

Lotnisko we Wrocławiu także może być ciekawe

Jeżeli kolejny raz lecisz z Wrocławia, zapewne wiesz, że obok portu lotniczego dostępne są parkingi, na których będziesz mógł pozostawić swoje auto. Mało tego, jest tutaj także atrakcja, która budzi ogromne emocje. Opowiemy Ci o niej poniżej.

Obiekt, o którym wspomnieliśmy nosi nazwę Copernicus. Zapewne domyślasz się, że nazwa nie wzięła się z przypadku, bowiem lotnisko we Wrocławiu nosi nazwę właśnie Mikołaja Kopernika. Autorem zagadkowej budowli jest Piotr Jędrzejewski.

Kiedy zostawiasz samochód, opuścisz parkingi i będziesz mógł w końcu udać się na lotnisko, zauważysz, że to miejsce wypełnione jest sztuką. Wrocław bowiem stawia na wielu artystów, którzy mogą swoimi pracami upiększyć terminal. Jednym z nich jest wspomniany wyżej autor Copernicusa. Zdradzimy Wam w końcu cóż to takiego. Budowla, o której musicie wiedzieć powstawała w warsztacie artysty przez prawie pół roku. Jest to rzeźba, która zbudowana jest z kilkuset elementów, które wspomagają dwa silniki elektryczne. W jakim celu zostały zamontowane? Otóż każdy element rzeźby obraca się względem siebie, wymuszając przy każdym ruchu zmianę środka ciężkości. Co ciekawe – widz, który samodzielnie chce uruchomić instalację ma taką możliwość. Umożliwiają to specjalne czujniki ruchu. Całość rzeźby zamknięta została w specjalnej kuli, jednak nie przeszkadza ona w zauważeniu wszystkich detali rzeźby. Dla wielu turystów budowla ta jest nie lada zagadką. Właśnie taki cel miał twórca, co jak widać udało mu się w 100%. Abyście nie musieli specjalnie szukać podpowiemy, że rzeźba stoi bardzo blisko fontanny, która wita turystów odwiedzających lotnisko.

Panorama Racławicka – obowiązkowy punkt na mapie zwiedzania

Kiedy postanowisz odwiedzić Wrocław nie możesz zapomnieć o słynnej Panoramie Racławickiej. Dzieło, które zostało stworzone pod skrzydłami Kossaka i Styki daje niesamowite wrażenia. Odwiedzający ma wrażenie, jakby znalazł się w samym środku bitwy pod Racławicami. Zarówno malowidło, jak i ułożone odpowiednio elementy dekoracji daje obraz 3D, który niezwykle pobudza wyobraźnię. Miejsce jest naprawdę godne odwiedzenia. Dobra informacja dla turystów, którzy pojechali do Wrocławia autami – obok budynku, w którym mieści się Panorama Racławicka znajdują się parkingi, na których bez żadnego problemu można pozostawić samochód. Zachęcamy zatem do odwiedzenia znaku rozpoznawczego Wrocławia. Panorama zrobi wrażenie zarówno na dorosłych, jak i dzieciach. Aby jeszcze bardziej zwiększyć doznania,. warto pokusić się o wypożyczenie audioprzewodnika, w którym usłyszymy całą historię bitwy.