Gdzie warto pojechać na wakacje?

Sezon wakacyjny tuż-tuż i niebawem trzeba będzie podjąć ostateczną decyzję o wiosenno-letnim wypoczynku. Porad w sieci jest cała masa.

Rankingi Lonely Planet

Wydawca popularnych przewodników turystycznych rokrocznie publikuje rankingi miejsc, które warto odwiedzić podczas wakacji. Dotyczący 2017 roku podzielono na cztery kategorie – państwa, miasta, regiony oraz miejsca, do których można tanio podróżować. W kategorii państw pierwsza piątka to: Kanada, Kolumbia, Finlandia, Dominikana i Nepal. Z kolei pięć miast, które polecają odwiedzić eksperci z Lonely Planet to: Bordeaux (Francja), Kapsztad (RPA), Los Angeles (USA), Merida (Meksyk) i Ochryda (Macedonia).

Wśród polecanych przez wydawnictwo regionów, w czołówce przeważają miejsca odległe. Pierwsza piątka to: Choquequirao (Peru), Taranaki (Nowa Zelandia), Azory (Portugalia), Północna Walia (Wielka Brytania) oraz Południowa Australia. Także w ostatniej kategorii, czyli miejsc taniego podróżowania nie znajdziemy Polski. Są w niej za to: Nepal, Namibia, Porto (Portugalia), Wenecja (Włochy) oraz Debreczyn (Węgry).

Rady Zależnej w Podróży

Agnieszka Ptaszyńska, prowadząca popularny blog Zależna w Podróży, przygotowała swój ranking miejsc, o których warto pomyśleć w kontekście wakacji. Co ważne, powstał on po przepytaniu aż 110 polskich blogerów podróżniczych. Miejsce pierwsze zajęła Litwa, dalej Kirgistan, Cypr, Tajlandia i Malezja.

Gdzie jest bezpiecznie

Niestety, z uwagi na wciąż niepewną sytuację polityczną na Bliskim Wschodzi i Afryce oraz na możliwość zagrożenia terrorystycznego, planując wakacje, powinniśmy najpierw sprawdzić, gdzie jest bezpiecznie. Najbardziej wiarygodne są ogłoszenia publikowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych na swojej stronie internetowej. W komunikatach podane są cztery stopnie zagrożenia: „Zachowaj zwykłą ostrożność”, „Ostrzegamy przed podróżą”, „Nie podróżuj” i „Opuść natychmiast”. Ministerstwo nie zaleca spędzania wakacji w bardzo popularnej do niedawna wśród polskich turystów Turcji, Tunezji oraz Egipcie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *