Piękne miejsca w Polsce, o których nie słyszałeś

Polacy podróżują coraz więcej za granicę, aby zobaczyć ciekawe miejsca i przeżyć niezapomniane chwile. Jednak także w Polsce jest sporo miejsc, nietkniętych ręką cywilizacji, które warte są zobaczenia. Oto kilka z nich.

Stawy Milickie

Znajdują się w Dolinie Baryczy. Część z nich są wciąż łowiskami, na których amator wędkowania może zarzucić wędkę. W okolicy żyje mnóstwo ptaków, które można obserwować, w tym dzikich gęsi i żurawi. Wokół jest przepiękny krajobraz, zapierający dech w piersiach i warty uwiecznienia aparatem.

Gorce

Marketingowo wygrywają zdecydowanie Tatry i Bieszczady, ale warto odwiedzić podczas wakacji Gorce, zwłaszcza Przełom Białki, widoczny z okalających, malowniczych gór. Zaleta numer dwa, po pięknych widokach, to zdecydowanie mniejsze tłumy niż w Tatrach i Bieszczadach. Podczas spacerów można spotkać rzadką salamandrę plamistą. Nieźle rozwinięta i dostępna w dobrej cenie, jest baza noclegowa w Gorcach.

Przylądek Stilo

Znajduje się kilkanaście kilometrów od Łeby. Główną atrakcją jest piękna, ponad 100-letnia latarnia morska. Niedaleko jest rezerwat „Choczewskie Cisy” oraz plaża. Zaleta dodatkowa to o wiele mniej turystów niż w nadmorskich kurortach oraz dużo tańsze noclegi.

Góry Bialskie

Znajdziemy je w Sudetach. Charakteryzują się dziewiczą, dziką przyrodą i przepięknymi krajobrazami. Idealne miejsce dla kogoś, kto chce odpocząć od ludzi. Dużo możliwości wędrówek. Główna atrakcja to rezerwat Puszcza Śnieżnej Białki, słynący z ogromnych jaworów, liczących ponad 200 lat.

Góry Słonne

Położone są na Pogórzu Przemyskim. Także świetnie nadające się dla tych, którzy chcą uciec od cywilizacji. Dużo mało wydeptanych szlaków pieszych oraz jeden szlak wodny, nadający się do spływu kajakowego. Brak schronisk, więc chcący wypoczywać w Górach Słonnych muszą zabrać ze sobą namiot i sprzęt biwakowy. W pobliżu jest też parę gospodarstw agroturystycznych. Niedaleko znajduje się zamek w Krasiczynie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *